DOMOV MLÁDEŽE

Domov mládeže Frýdlant

Domov mládeže Frýdlant zajišťuje žákům ubytování, výchovnou a zájmovou činnost. Obsah výchovné činnosti navazuje na vzdělávací práci školy. Hlavní náplní pedagogické práce je účelné využití volného času ubytovaných žáků formou nabídky zájmových aktivit. DM se nachází v těsné blízkosti školy. Velkou výhodou je možnost každodenního využití tělocvičny, moderního sálu s audiovizuální technikou, multifunkčního hřiště a všech dalších prostor v uzavřeném areálu . Školní jídelna nabízí celodenní stravování včetně svačiny a druhé večeře.

Domov mládeže
Stření škola hospodářská a lesnická Frýdlant, p.o.
Bělíkova 1387
Frýdlant 464 01

Ing. Barbora Kracíková

Zástupce ředitele pro mimoškolní činnost

Statutární zástupce ředitele školy

barbora.kracikova@sshlfrydlant.cz

Kritéria pro přijetí žáka
na DM 2021/2022
Přihláška na domov mládeže
Pokyny k nástupu a pobytu žáka  na DM na školní rok 2021/2022
Roční harmonogram činnosti
domova mládeže
Přihláška ke stravování
Vnitřní řád DM
Školní řád
Školní vzdělávání plán
Potvrzení o bezinfekčnosti
Smluvní podmínky pro zletilého žáka ubytovaného na DM

Souhlas zákonného zástupce ubytovaného žáka na DM
Provozní řád DM

Ubytování

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích, možnost využití kuchyněk k úpravě hotových jídel i plně zařízenou kuchyni k přípravě celého menu. K vybavení patří knihovna, studovny s televizí, posilovna a značné množství her. Samozřejmostí je internetové připojení.

Kapacita domova mládeže Frýdlant je 100 míst. Pokoje 2, 3, 4 lůžkové. V objektu k dispozici vybavená kuchyňka. Dále internet, TV, studovna, posilovna, stolní tenis, tělocvična, venkovní hřiště s umělým povrchem, sauna.

Provoz DM se řídí vyhláškou č. 108/2005 Sb.

Provoz DM se řídí vyhláškou č. 108/2005 Sb. Pro posílení účinnosti vnitřního řádu jsou užívána výchovná opatření, která vymezuje zákon č. 561/2004 Sb., (§31), vyhláška č. 13/2005 Sb. (§10).
Součástí vnitřního řádu je režim dne.

Měsíční poplatek za ubytování

Měsíční poplatek za ubytování je pro školní rok stanoven na 1000 Kč, v průběhu školního roku se zpravidla nemění. Platba je pouze příspěvkem na ubytování, rodiče nehradí reálné náklady. Cenová kalkulace za ubytování představuje fixní částku, která nezohledňuje běžné absence žáka. Ve výjimečných případech (dlouhodobá nemoc, sociální případy) může ředitel školy platbu za ubytování upravit.

Zájmové kroužky

Sportovní hry, ruční práce, hudební kroužek, posilování, turistika, stolní tenis, společenské hry, keramická dílna, volejbal, kurz vaření a ostatní individuálně dle zájmu.

Na co se můžete těšit?

Tělocvična, venkovní hřiště a sauna. Knihovna a studovna. Vlastní posilovna. Vlastní herna. Počítačová učebna. Poznávací výlety. Divadla a kina. Koncerty a diskotéky.

Stravování

Platba za stravu a ubytování se poukazuje najednou. Úhrada ubytování je automaticky programem na počátku měsíce odúčtována a pro objednání stravy zůstává zbytek poukázané částky.

Celodenní stravování za měsíc:
2.000 Kč
Celodenní stravování + ubytování na DM:
3.000 Kč

DOMOV MLÁDEŽE FRÝDLANT

Jak to u nás vypadá

Nabídka ubytování pro veřejnost

Domov mládeže v rámci své doplňkové činnosti nabízí ubytovací služby organizovaným skupinám dětí, mládeže i dospělých o víkendech a v době školních prázdnin.

Kapacita domova mládeže Frýdlant je 90 míst. Pokoje 2, 3, 4 lůžkové. V objektu k dispozici vybavená kuchyňka. Dále internet, TV, studovna, posilovna, stolní tenis, tělocvična, venkovní hřiště s umělým povrchem, sauna. Možnost parkování v areálu školy.

Ceník ubytování

Cena za lůžko 240 Kč osoba/den.

Stření škola hospodářská a lesnická Frýdlant, p. o.
Bělíkova 1387
Frýdlant 464 01

Michala Svobodová
Ekonomka školy