DOMOV MLÁDEŽE

Domov mládeže Frýdlant a Hejnice

Povinnost seznámit se s vnitřním řádem domova mládeže pro všechny ubytované, zákonné zástupce ubytovaných žáků, zaměstnance DM.

Vážení rodiče, chtěli bychom vás požádat, abyste měli pro vstup do budovy domova mládeže případně připravenou ochranu horních cest dýchacích – roušku. V objektu se setká velké množství lidí z různých míst naší republiky. Děkujeme za pochopení.

Domov mládeže Frýdlant a Hejnice zajišťuje žákům ubytování, výchovnou a zájmovou činnost. Obsah výchovné činnosti navazuje na vzdělávací práci školy. Hlavní náplní pedagogické práce je účelné využití volného času ubytovaných žáků formou nabídky zájmových aktivit. DM se nachází v těsné blízkosti školy. Velkou výhodou je možnost každodenního využití tělocvičny, moderního sálu s audiovizuální technikou, multifunkčního hřiště a všech dalších prostor v uzavřeném areálu . Školní jídelna nabízí celodenní stravování včetně svačiny a druhé večeře.

Ing. Barbora Kracíková

Zástupce ředitele pro mimoškolní činnost

Statutární zástupce ředitele školy

barbora.kracikova@sshlfrydlant.cz

Domov mládeže Frýdlant

Bělíkova 1387
464 01 Frýdlant

Bc. Hana Stejskalová
Vedoucí vychovatelka

hana.stejskalova@sshlfrydlant.cz

Domov mládeže Hejnice

Lázeňská 349
463 62  Hejnice

Bc. Petra Zavřelová
Vedoucí vychovatelka

petra.zavrelova@sshlfrydlant.cz

Ubytování

Nabízíme ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích, možnost využití kuchyněk k úpravě hotových jídel i plně zařízenou kuchyni k přípravě celého menu. K vybavení patří knihovna, studovny s televizí, posilovna a značné množství her. Samozřejmostí je internetové připojení.

Kapacita domova mládeže Hejnice je 45 míst. Pokoje 2, 3, 4 lůžkové. V objektu k dispozici vybavená kuchyňka. Dále internet, TV, studovna, posilovna, stolní tenis, keramická dílna, hřiště na malou kopanou. Možnost parkování v areálu školy.

Kapacita domova mládeže Frýdlant je 85 míst. Pokoje 2, 3, 4 lůžkové. V objektu k dispozici vybavená kuchyňka. Dále internet, TV, studovna, posilovna, stolní tenis, tělocvična, venkovní hřiště s umělým povrchem, sauna. Možnost parkování v areálu školy.

Provoz DM se řídí vyhláškou č. 108/2005 Sb.

Provoz DM se řídí vyhláškou č. 108/2005 Sb. Pro posílení účinnosti vnitřního řádu jsou užívána výchovná opatření, která vymezuje zákon č. 561/2004 Sb., (§31), vyhláška č. 13/2005 Sb. (§10).
Součástí vnitřního řádu je režim dne.

Měsíční poplatek za ubytování

Měsíční poplatek za ubytování je pro školní rok stanoven na 1000 Kč, v průběhu školního roku se zpravidla nemění. Platba je pouze příspěvkem na ubytování, rodiče nehradí reálné náklady. Cenová kalkulace za ubytování představuje fixní částku, která nezohledňuje běžné absence žáka. Ve výjimečných případech (dlouhodobá nemoc, sociální případy) může ředitel školy platbu za ubytování upravit.

Zájmové kroužky

Sportovní hry, ruční práce, hudební kroužek, posilování, turistika, stolní tenis, společenské hry, keramická dílna, volejbal, kurz vaření a ostatní individuálně dle zájmu.

Na co se můžete těšit?

Tělocvična, venkovní hřiště a sauna. Knihovna a studovna. Vlastní posilovna. Vlastní herna. Počítačová učebna. Poznávací výlety. Divadla a kina. Koncerty a diskotéky.

Stravování

Platba za stravu a ubytování se poukazuje najednou. Úhrada ubytování je automaticky programem na počátku měsíce odúčtována a pro objednání stravy zůstává zbytek poukázané částky.

Celodenní stravování za měsíc:
2.000 Kč
Celodenní stravování + ubytování na DM:
3.000 Kč

Roční harmonogram výchovně vzdělávací činnosti DM

Vyrozumění o umístění žáka do domova mládeže

DOMOV MLÁDEŽE FRÝDLANT

Jak to u nás vypadá

DOMOV MLÁDEŽE HEJNICE

Jak to u nás vypadá

Nabídka ubytování pro veřejnost

Domov mládeže v rámci své doplňkové činnosti nabízí ubytovací služby organizovaným skupinám dětí, mládeže i dospělých o víkendech a v době školních prázdnin.

Ceník ubytování

Cena za lůžko 220 Kč osoba/den.

Hana Polanská
Ekonomka školy

hana.polanska@sshlfrydlant.cz

Vlaďka Durdisová