MATURITNÍ ZKOUŠKY

Maturitní zkouška se  skládá ze společné části a profilové části
Společná část obsahuje dvě povinné zkoušky český jazyk a buď cizí jazyk, nebo matematiku. Obsahuje také dvě nepovinné zkoušky z nabídky cizí jazyk nebo matematika.
Profilová část obsahuje tři povinné zkoušky a maximálně dvě nepovinné zkoušky.
Povinné zkoušky společné části
Koná žák v jedné úrovni obtížnosti, která odpovídá základní úrovni obtížnosti podle katalogů požadavků. V případě komplexní zkoušky z českého jazyka a literatury a cizího jazyka se úroveň vztahuje na všechny tři její dílčí zkoušky (dílčí ústní zkoušku, didaktický test i písemnou práci).
Opravné zkoušky a zkoušky v náhradním termínu
Nedostaví-li se žák k maturitní zkoušce z vážných důvodů, omluví svou nepřítomnost písemně řediteli školy do 3 pracovních dnů. Závažnost důvodů, pro které se žák k maturitní zkoušce nedostavil, posoudí ředitel školy, uzná-li omluvu žáka, určí žákovi náhradní termín zkoušky, v opačném případě žák u zkoušky neprospěl.
V případě, že žák povinnou zkoušku společné části nebo profilové části maturitní zkoušky vykonal neúspěšně, může konat opravnou zkoušku, a to nejvýše dvakrát z každé zkoušky. Opravnou zkoušku koná žák pouze z těch předmětů, v nichž neuspěl. V případě komplexních zkoušek opravuje vždy tu dílčí zkoušku, u které neuspěl. Maturitní zkoušku lze vykonat nejpozději do 5 let od úspěšného ukončení čtvrtého ročníku.
Organizace společné části
Organizace společné části se řídí platnou školskou legislativou. Základním zdrojem informací pro maturitní zkoušku je
www.cermat.cz.

Přihlašování k maturitní zkoušce

2. prosince pro jarní zkušební období

25. července pro podzimní zkušební období

Přihláška k MZ

Uzpůsobení podmínek konání MZ

Vyhláška č. 177/2009 Sb. v § 1 písm. c) definuje žáky s přiznaným uzpůsobením podmínek pro konání maturitní zkoušky (PUP MZ) a tyto žáky člení do čtyř kategorií podle typu vzdělávacích potřeb a do skupin 1 až 3 podle míry požadovaných uzpůsobení. Žáci, kteří k přihlášce přiloží doporučení k přiznání uzpůsobení podmínek pro konání maturitní zkoušky vydané školským poradenským zařízením, konají maturitní zkoušku za podmínek odpovídajících jejich znevýhodnění uvedených v příloze č. 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb.

Školní seznam literárních děl

Rozpis maturitních zkoušek

Sociální činnost

Veterinářství