ŠKOLSKÁ RADA

Rada školy

Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Rada školy je orgán, který umožňuje zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům, studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Školskou radu zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů a vydá její volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a zletilí žáci a studenti a třetinu volí pedagogičtí pracovníci dané školy. Členem školské rady nemůže být ředitel školy, avšak musí se jednání rady školy účastnit, je-li k němu přizván. Funkční období členů školské rady je tři roky.

Činnost školské rady

Vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a k jejich následnému uskutečňování

Schvaluje výroční zprávu o činnosti školy

Schvaluje školní řád a navrhuje jeho změny

Schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání

Podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy

Projednává návrh rozpočtu právnické osoby na příští rok a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření

Projednává inspekční  zprávy České školní inspekce

Podává návrh na vyhlášení konkurzu na ředitele školy

Složení školské rady

Školská rada při Střední škole hospodářské a lesnické Frýdlant má 6 členů. Dva jsou zvolení zástupci z řad pedagogických pracovníků školy, dva jsou zvolení zástupci zákonných zástupců a plnoletých žáků a dva zástupce jmenuje zřizovatel.

Předseda školské rady: Ing. Miroslav Novotný
Členové školské rady: Ing. Hana Vidnerová, Jiří Mikoláš, Mgr. Marie Bursová, Dominika Málková, Soňa Šrůtková

Zápisy ze školské rady

Únor 2019