Mimořádné termíny opravných a náhradních maturitních zkoušek v jarním zkušebním období 2021

autor: Kvě 10, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

V návaznosti na dodatek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. j. MSMT-3267/2021-6 k opatření obecné povahy upravující konání maturitních zkoušek informuje žáky o následujících změnách konání a průběhu maturitních zkoušek v jarním zkušebním období 2021.

Navyšuje se počet termínů pro vykonání opravných zkoušek společné části konaných formou didaktických testů, a to v případě žáků – prvomaturantů tak, že namísto jednoho řádného a dvou opravných mají jeden řádný a tři opravné termíny; v případě ostatních osob, které se přihlásily do 1. 12. 2020 k opravnému či náhradnímu termínu, se také navyšuje počet opravných termínů o jeden.

V jarním zkušebním období se uskuteční mimořádný termín konání didaktických testů, a to ve dnech 7. července – 8. července 2021 následovně:

7. července 2021 od 9:00 hod.                  Matematika

7. července 2021 od 14:30 hod.                Anglický jazyk

8. července 2021 od 9:00 hod.                  Český jazyk a literatura

Mimořádný termín mohou využít pouze žáci/osoby, které (vedle skutečnosti, že se řádně přihlásily k 1. 12. 2020 ke konání zkoušky) se v souladu se školským zákonem řádně omluví do 3 dnů od konání nebo nevykonali didaktický test úspěšně v řádném termínu konání didaktických testů (ve dnech 24. – 25. 5. 2021).

K mimořádnému termínu didaktických testů se žáci nepřihlašují, jsou automaticky přihlášeni na základě omluvy nebo neúspěšného vykonání didaktického testu v řádném termínu.

Výsledky didaktických testů konaných v mimořádném termínu budou zveřejněny Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání dne 19. července 2021.

Žádost o přezkum průběhu a výsledku didaktických testů v mimořádném termínu lze podat MŠMT do 9. srpna 2021.

Obdobně navýšení počtu opravných termínů se žákům/osobám přihlášeným ke konání praktické zkoušky v jarním zkušebním období 2021 navyšuje počet opravných termínů o jeden.

V jarním zkušebním období 2021 je stanoven mimořádný termín konání praktické zkoušky na 28. června 2021.

K mimořádnému termínu praktické zkoušky se žáci, kteří se omluvili z řádného termínu, přihlašují do 3 pracovních dnů ode dne, kdy měla být zkouška konána. Žáci, kteří vykonali praktickou zkoušku neúspěšně, se přihlašují do 3 pracovních dnů ode dne, kdy se o hodnocení této zkoušky dozvěděli.