MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA JIŘINEK

Více o akci

Královnou podzimní zahrady bývá nazývána květina jiřina, kterou pěstovali už Aztékové. Od 18. století jiřinky obdivuje i Evropa a jejich krása je v těchto dnech k vidění i v Hejnicích. Hejnický Klášter září již tradičně všemi možnými barvami. Jiřiny, odborně dahlie, sem přiváží pěstitelé a šlechtitelé z celé republiky i sousedního Polska.
Součástí výstavy je i soutěž v aranžování květin.
Výstava  se koná v prostorách bývalého františkánského kláštera z roku 1697, které původně sloužily jako zázemí pro poutníky, přicházející do chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnicích.

Tuto akci pořádá spolek pěstitelů jiřinek Dagla ve spolupráci s Klášterem Hejnice a Střední školou hospodářskou a lesnickou Frýdlant hned v úvodu školního roku.
Na aranžování květů do váz a úpravě celé expozice se kromě vystavovatelů podílí žáci a učitelé Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant, ČZA Mělník a učitelky odborného výcviku SOŠ Liberec. V rámci výstavy pořádá naše škola soutěže v aranžování jiřinek pro žáky středních škol a odborných učilišť.
Soutěžící  musí zvládnout celkem 4 soutěžní úkoly, přičemž v každém musí použít květy jiřinek.

Fotogalerie z akce

Reportáž z akce