Informace k jednotné přijímací zkoušce

autor: Bře 4, 2021Škola0 komentářů

Na základě opatření obecné povahy vydaného MŠMT ředitel školy rozhodl o tom, že se jednotná přijímací zkouška do čtyřletých oborů Agropodnikání, Ekologie a životní prostředí, Sociální činnost, Obchodní akademie a nástavbové studia Podnikání pro školní rok 2021/2022 nebude konat.

Zdůvodnění: „Počet přijatých přihlášek ke vzdělávání je nižší než ředitelem školy vyhlášený předpokládaný počet přijímaných uchazečů do oboru vzdělávání.“

Ředitel školy rozhodl, že uchazeči o obor Veterinářství vykonají v rámci 1. kola přijímacího řízení jednotnou přijímací zkoušku.

Jednotná přijímací zkouška se koná formou didaktického testu z předmětů český jazyk a literatura a matematika v těchto termínech:

• 1. termín: 12. dubna 2021
  • 2. termín: 13. dubna 2021

Jednotná zkouška v náhradním termínu je stanovena pro 1. termín na 12. května 2021 a  pro 2. termín na 13. května 2021. Uchazeč, který se z vážných zdravotních důvodů k přijímacím zkouškám nedostaví, dodá do 3 dnů řediteli školy písemnou omluvu.

Uchazeči o obor Veterinářství budou přijímáni na základě výsledků jednotné přijímací zkoušky, hodnocení výsledků vzdělávání posledních dvou ročníků plnění povinné školní docházky a podle dalších skutečností, které osvědčují předpoklady žáků pro studium a hodnocení výsledků vzdělávání.

Pokud uchazeč podal pro školní rok 2021/2022 jednu přihlášku do oboru vzdělání, ve kterém se jednotná přijímací zkouška nekoná, a zároveň podal alespoň jednu přihlášku do oboru vzdělání, ve kterém se jednotná přijímací zkouška koná, nebo podal pouze jedinou přihlášku, a to do čtyřletého oboru vzdělání nebo nástavbového studia, ve kterém se jednotná přijímací zkouška koná, koná uchazeč jednotnou přijímací zkoušku ve dvou termínech ve škole, kterou uvedl na přihlášce a ve které se jednotná přijímací zkouška koná. Ředitel této školy zasílá uchazeči pozvánku k přijímací zkoušce na oba termíny.

U oborů vzdělávání s výučním listem se přijímací zkouška formou jednotných písemných testů nekoná.

Zdroj: Platné znění opatření obecné povahy č. j. MSMT-43073/2020-3 (ve znění opatření obecné povahy č.j. MSMT-1452/2021-1 a dodatku č. j. MSMT-4337/2021-1)