CENTRUM ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

Popis projektu

Realizace projektu přispěla ke zvýšení kvality zázemí pro praktickou výuku a snadnější zapojení žáků, resp. absolventů školy do pracovního procesu. V průběhu projektu došlo k výstavbě nové haly pro odbornou výuku žáků Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantu. V nové hale jsou k dispozici nové strojírenské a opravárenské dílny s odpovídajícím zázemím v podobě skladů, kompresorovny, šatny a sociálního zázemí v přízemí, 4 odborné učebny, kabinky pro učitele, šatny a sociální zázemí v prvním nadzemním podlaží. Dále došlo k pořízení vybavení potřebného k zařízení nově vybudovaných prostor a byla pořízena zemědělská technika, strojní zařízení, lesnická technika, dílenské vybavení, nábytek a IT vybavení.

Reportáž ze slavnostního otevření

Projekt „Centrum odborného vzdělávání Libereckého kraje pro zemědělství“, reg. č. CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_050/0002696 je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Přehled pořízeného vybavení pro školu

Zemědělská technika: 3.408.344 Kč
kolový traktor pro výuku autoškoly, zemědělský traktor, čelní nakladač vč. příslušenství, návěs, luční smyk, svinovací lis, secí stroj, kotoučové rozmetadlo

Strojní zařízení: 6.384.458 Kč
mechatronický soustruh s příslušenstvím s možností práce v plně manuálním režimu, mechatronický soustruh s příslušenstvím s digitálním odměřováním, univerzální frézka

Lesnická technika: 6.855.860 Kč
kolový traktor s lesnickou nástavbou, vyvážecí souprava, železný kůň

Dílenské vybavení: 3.360.872 Kč
kovadlina, dílenské ponky, plechové skříně, regály, dílenský jeřáb, kovářská výheň, buchar kovářský, strojní pila, dvoukotoučová bruska, sloupová vrtačka, automobilové zvedáky, svářečky, plazmová řezačka, vysokozdvižný vozík, apod.

Nábytek: 300.207 Kč
lavice, židle školní i kancelářské, katedra, skříně šatní i kancelářské, kancelářský stůl

IT vybavení: 90.387 Kč
dataprojektor, počítač s příslušenstvím a tiskárna