ÁMOS PILOTNĚ VE ŠKOLE

autor: Pro 9, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Ve středu 7. 12. proběhla instalace digitálního školního panelu ÁMOS VISION. Projekt ÁMOS vision se zaměřuje na předávání informací ve škole novou, inovativní formou. Co si pod tím můžete představit? Klasickou školní nástěnku nahradí dotykový panel, kde je veškerý obsah k dispozici digitálně na pár kliknutí. Pokud se AMOS osvědčí, proběhne instalace i na domově mládeže a na pracovišti Zámecká.

ÁMOS vision přináší přehled důležitých školních informací jako jsou rozvrhy a suplování, jídelníček, školní akce nebo soutěže. Také poskytuje podporu v obtížných životních situacích včetně kontaktů na podpůrné organizace. Denně se také na digitálním panelu objevují spoty zaměřené na osvětu a prevenci a mnoho tematických kampaní pro děti a mládež, které se pravidelně aktualizují. Díky zajímavým videím se žáci originální formou dozví, jak poskytnout první pomoc, pečovat o své zdraví, třídit odpad nebo jak pomoci šikanovanému spolužákovi. Obsah je vytvořený ve spolupráci s odbornými garanty (Besip, Dětské krizové centrum, Asociace společenské odpovědnosti, centrum pro poruchy příjmu potravy Anabell, Záchranný kruh, Policie ČR, E-bezpečí a dalších). Podává informace o vysokých školách a jejich oborech. Nabízí pravidelně aktualizované zpravodajství – Novinky.cz, Seznam zprávy a aktuality z redakce Řízení školy. A na závěr odhaluje soutěže, kvízy, life hacky nebo easter eggy pro obzvlášť zvídavé studenty.

Je to zkrátka moderní komunikační nástroj pro všechny.