13. Týden sociálních služeb, letos s názvem Bezpečně doletíme do cíle.

autor: Říj 13, 2021Potravinářství, Příroda, Škola, Služby, Technika0 komentářů

Ve dnech 4. – 10. října 2021 Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR vyhlásila již 13. Týden sociálních služeb, letos s názvem Bezpečně doletíme do cíle.

Podařilo se uskutečnit několik akcí pro žáky:

▶️vědomostní soutěž pro studijní obor Sociální činnost
▶️exkurze ve středisku sociální péče pro žáky Pečovatelských služeb 2. a 3. ročníku
▶️výstava odborné literatury pro obor Sociální činnost a Pečovatelské služby
▶️dosud probíhá soutěž poskytování první pomoci pro obor Pečovatelské služby

🔅Vítězkou vědomostní soutěže se stala Aneta Antoniová ze SČ4.

➡️V příštích měsících nás čeká např. seminář na téma sociální šetření a sociálně právní ochrana dětí, návštěva vánočních trhů sociálních služeb a návštěva hospicu.

V České republice působí více než 2000 poskytovatelů sociálních služeb, kteří své služby poskytují přibližně 700 000 klientů. Pracují zde desetitisíce zaměstnanců, kteří pomáhají řešit jejich nepříznivou sociální situaci formou, která zaručuje zachování lidské důstojnosti, ctí individuální potřeby a posiluje schopnost začleňování do společnosti v přirozeném sociálním prostředí.

Ceny do soutěží věnovalo SRPŠ při SŠHL Frýdlant.